مشاوره قبل ازدواج

تعداد : 11 مشاور

 مشاوره قبل از ازدواج برای شروع یک زندگی موفق

لیست مشاوران حوزه مشاوره قبل ازدواج

دکتر-بابایی

دکتر سعید بابایی

شماره پروانه : 5773

دکتری روانشناسی عمومی

دکتر-پیر حسینلو

دکتر سعیده پیر حسینلو

شماره پروانه : 979

دکتری روانشناسی تربیتی

خانم-آقایی

خانم منصوره آقایی

شماره پروانه : 11507

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

خانم-عظیمی

خانم عذرا عظیمی

شماره پروانه : 9790

کارشناس ارشد

دکتر-کاویان‌فر

دکتر حسین کاویان‌فر

شماره پروانه : 21298

دکتری روانشناسی تربیتی

دکتر-بهرامی

دکتر منصوره بهرامی

شماره پروانه : 7011

دکتری روانشناسی تربیتی

دکتر-معینی

دکتر زهره معینی

شماره پروانه : 7353

دکتری روانشناسی

دکتر-آریان سپهر

دکتر فاطمه آریان سپهر

شماره پروانه : 25605

دکترای تخصصی روانشناسی

دکتر-هاشمی

دکتر الهه هاشمی

شماره پروانه : 20446

دکتری روانشناسی بالینی

دکتر-آزادی

دکتر علیرضا آزادی

شماره پروانه : 40038

دکتری روانشناسی بالینی

دکتر-صالحی

دکتر آرزو صالحی

شماره پروانه : 30748

دکتری روانشناسی عمومی

 

قطعاً هیچ‌کس در شروع رابطه به طلاق و جدایی فکر نمی‌کند، اما چه اتفاقی می‌افتد که آمار طلاق، به‌خصوص در سال‌های اول ازدواج بالا می‌رود؟ طبق تحقیقات انجام‌شده، بیشترین آمار طلاق در بازه سه سال اول زندگی مشترک است؛ یعنی دقیقاً سال‌های اولیه که افراد به آگاهی‌های نسبی از خود و فرد مقابل در زندگی مشترک می‌رسند.

نداشتن شناخت کافی، عدم آموزش‌ مهارت‌های زندگی پیش از ازدواج، و گاهی انتظارات بی‌جا و آگاه‌نبودن دربارۀ حقوق و وظایف، باعث جدایی افراد می‌شود. متأسفانه باید بپذیریم که اگر شور عشق، تنها معیار افراد برای شروع رابطه باشد، نمی‌تواند بار سنگین مسئولیت را مدت زیادی روی شانه‌های خود تحمل کند. مشاوره ازدواج به دو طرف رابطه کمک می‌کند که به شناخت بهتری از خود و یکدیگر برسند و درنتیجه، انتخاب بهتری داشته باشند.

مشاوره پیش از ازدواج،  علاوه بر شناخت و آگاهی بیشتر، به زوج‌ها کمک می‌کند تا از بروز مشکلات در آینده پیشگیری کنند و یاد بگیرند که برای مشکلات پیش‌بینی‌نشده، راه‌حل مناسبی بیابند. این راه‌حل‌ها می‌توانند کلید طلایی برای بازکردن درهای آرامش به زندگی باشند.

یکی دیگر از اهمیت‌های مشاوره پیش از ازدواج این است که به افراد کمک می‌کند تفاوت‌ها را بپذیرند و انتظارات خود را با شرایط فرد مقابلشان مقایسه کرده و آن‌ها را بررسی کنند.

در این جلسات مشاوره از خانواده‌ها، فرهنگ‌ها و آداب و رسومشان نیز شناخت بیشتری به دست می‌آید.

 

جلسات مشاوره ازدواج به چه صورتی انجام می‌شود؟

توقع نداشته باشید که در مشاوره پیش از ازدواج به شما بگویند چه کاری را باید و چه کاری را نباید انجام دهید. مشاوره قبل از ازدواج به شما و فرد مقابلتان کمک می‌کند تا بهتر فکر کنید و بهتر تصمیم بگیرید. چطور؟ مشاور از طریق مطرح‌کردن پرسش‌هایی با شما و فرد مقابلتان، باعث شروع گفت‌وگوهایی می‌شود که به برقراری ارتباط مؤثر و تقویت آن کمک می‌کنند.

 

سؤالات مشاوره قبل از ازدواج، پیرامون موارد زیر مطرح می‌شود:

 • امور مالی
 • روش بروز و کنترل احساسات
 • چگونگی حل اختلاف‌ها
 • نحوۀ تقسیم وظایف
 • روش کنترل خشم
 • مهارت‌های ارتباطی
 • روابط جنسی
 • فرزندآوری

به این ترتیب، هر دو طرف رابطه با پاسخ‌دادن به سؤالات مشاوره قبل ازدواج، به راهکارها فکر می‌کنند و با یکدیگر به گفت‌وگویی ثمربخش می‌پردازند.

جلسات مشاوره پیش از ازدواج با صلاحدید مشاور، به‌صورت فردی یا دونفره برگزار می‌شود و گاهی با تست‌های شخصیتی و روان‌شناختی نیز همراه است.

 

زندگی زناشویی شما با مشکلاتی همراه است؟ از یک مشاور کمک بگیرید

خانواده، به‌عنوان اولین جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، باید بستری برای رشد و شکوفایی افراد باشد. شاید خانواده‌ای را که در آن به دنیا می‌آیید انتخاب نکنید، اما خانواده‌ای که می‌سازید، ارتباطات و بقای آن به شما بستگی دارد. گاهی بروز برخی تعارض‌ها و اختلاف‌ها این جامعۀ کوچک را به مخاطره می‌اندازد. در این زمان است که باید از یک مشاوره ازدواج، خانواده‌درمان‌گر و زوج‌درمانگر کمک بگیرید. 

 

در صورت بروز مشکلات زیر از مشاوره ازدواج کمک بگیرید

 • اگر تفاوت‌ها و تعارض‌ها، مانع برقراری ارتباط شما شده است.
 • اگر متوجه خیانت شده‌اید یا به رابطه‌تان شک کرده‌اید.
 • اگر در فرزندآوری شک دارید.
 • اگر در فرزندآوری، تفاوت نظر دارید.
 • اگر از رابطۀ جنسی‌تان رضایت ندارید.
 • اگر اختلافات خانوادگی بسیاری دارید.
 • اگر درگیر خشونت خانوادگی هستید.
 • اگر از سمت پارتنرتان درک نمی‌شوید.

مشاوره ازدواج به چه صورت انجام می‌شود؟

معمولاً زوج‌ها پس از بروز مشکلات حاد به مشاور مراجعه می‌کنند. در مشاوره ازدواج، روان‌درمانگر با مطرح‌کردن پرسش‌هایی، برای ریشه‌یابی مشکلات تلاش می‌کند. بعد از ریشه‌یابی، با ارائۀ تمرین‌هایی از زوج‌ها خواسته می‌شود که برای بهبود روابطشان تلاش کنند. بدیهی است که در مشاوره ازدواج هر دو طرف رابطه باید فعالیت داشته باشند، اما اگر شریک زندگی شما تمایلی به دریافت مشاوره ندارد، خودتان را از داشتن یک همراه خوب محروم نکنید.

به خاطر داشته باشید که حتماً قرار نیست گرۀ بزرگی در زندگی باشد تا از مشاور ازدواج کمک بگیرید. گاهی تفاوت‌‌های کوچکی که از نظرتان بی‌اهمیت هستند، به غده‌هایی بدخیم تبدیل می‌شوند که تنها نتیجۀ آن‌ها مستهلک‌شدن رابطه‌تان خواهد بود.

 

 جلسات مشاوره ازدواج یاری‌ وی به چه صورت است؟

جلسات مشاوره ازدواج یاری‌ وی به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. به این ترتیب، نیازی نیست که برای مراجعه به مطب و کلینیک مشاوره، ترافیک‌ شهری را تحمل کنید. برخلاف سایر مشاوره‌ها، در یاری ‌وی حق انتخاب دارید. چطور؟ شما می‌توانید با مراجعه به صفحۀ مشاوران، مشاور خود را با درنظرگرفتن رزومه و نظر کاربران انتخاب کنید. انتخاب نوع مشاوره ازدواج آنلاین و مشاوره ازدواج تلفنی یکی دیگر از مزیت‌های مشاوره در سامانۀ یاری‌ وی است. برای پرداخت هزینۀ مشاوره نگران نباشید، با پرداخت پی‌پال، در هر کشوری که باشید، کنارتان خواهیم بود. در هر کجای این کرۀ خاکی که باشید، به یک مشاور هم‌زبان و هم‌فرهنگ نیاز پیدا خواهید کرد. این مشاور را از ما بخواهید.

سوالات متداول

ازدواج موفق ازدواجی است که به دور از هیجان و علاقه صرف و بلکه از روی شناخت و آگاهی انجام شود. مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا با شناخت ابعاد مختلف شخصیت خود و طرف مقابل گام موثری در داشتن زندگی مشترک موفق بردارید.

قبل از گرفتن وقت بهتر است با طرف مقابل خود درباره این جلسه صحبت کنید و هر دو موافق داشتن آن باشید و سپس با انتخاب روانشناس مورد نظرتان وقت خود را رزرو کنید.

زمان مناسب برای داشتن جلسات مشاوره قبل از نامزدی و عقد و در ابتدای دوره آشنایی و خواستگاری است.

با توجه به اینکه مشاوره پیش از ازدواج در کدام مرحله ها شروع شود و با توجه به ارزیابی های فردی روانشناس معمولا مشاوره ازدواج بین 4 تا 8 جلسه طول می کشد.

جلسات مشاوره پیش از ازدواج با توجه به اهمیتی که در شناخت طرف مقابل دارند تا حد زیادی می تواند در ازدواج های ناموفق با افراد نامناسب با شخصیت شما کمک کننده باشند و همچنین در شناخت ابعاد مثبت و منفی شخصیت شما و نقاط ضعفتان موثر است.

پلتفرم یاری وی برای شما دسته بندی های مشخص شده ای در نظر گرفته که با انتخاب دسته بندی مورد نظر خود می توانید رزومه روانشناس و فیلم معرفی آنها را ببینید و با فرد مورد نظر خود جلساتتان را رزرو کنید.

برای جلسات مشاوره ازدواج بهتر است هر دو طرف حضور داشته باشند البته با توجه به نظر درمانگر می توانید فردی یا دو نفره جلساتتان را شرکت کنید.

معمولا با کمک تست های روانشناسی و مصاحبه روانشناس اطلاعات کاملی از شخصیت فرد به دست می آید و رویکردهایی مثل طرحواره درمانی می توانند کمک کننده باشند.

نظرات کاربران

کاربر بدون نام

سلام خسته نباشید. من قصد ازدواج با شخصی رو دارم که در کشور دیگه ای هستن و فقط یکی دوبار همو دیدیم بدلیل فاصله ای که داریم. میخواستم بدونم که این کار درسته؟ یا ممکنه مشکل ایجاد بشه؟

1400/08/26

ادمین - مریم اکبری

سلام وقت بخیر دوست عزیز. در این مورد لازمه حتما جلسات مشاوره قبل ازدواج داشته باشید چون از هم دور هستید و ممکنه از راه دور برخی از عادات و رفتارهای هم رو ندیده و نشناخته باشید.

کاربر بدون نام

سلام وقت شما بخیر ، من و همسرم مشکلاتی داریم که این مشکلات داره زیادتر میشه و اذیت کننده هستش ، خواستم بدونم ایا میشه به صورت تلفنی ارتباط گرفت؟

1400/08/24

ادمین - مریم اکبری

سلام وقت بخیر بله جلسات به صورت صوتی میتونین داشته باشید. ابتدا باید ثبت نام رو انجام بدین و بعد روانشناس مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید و سپس در فرایند رزرو نوع جلسه رو صوتی در نظر بگیرید.
https://my.yariway.com/register

مهسا

یک فرد آشنا دچار چنین مشکلی شده که شوهرش داره بهش خیانت میکنه و اونو مقصر جلوه میده ،حالا از من کمک میخواد ،میشه راهنمایی کنید،ممنون.

1400/07/17

ادمین - مریم اکبری

سلام وقت بخیر. در این زمینه لازمه حتما خود شخص ایشون با مشاور صحبت کنند و بعد از شرح حال و وقایع راهنمایی های لازم به ایشون داده بشه.

کاربر بدون نام

سلام من شوهرم هرروز باهام دعوا میکنه کمکم کنید چیکار کنم.

1400/07/06

ادمین - مریم اکبری

سلام. وقت بخیر. در مورد این مشکلی که بیان کردید لازمه حتما با روانشناس های حوزه زندگی مشترک در ارتباط باشید تا ریشه و دلیل بوجود آمدن این تنش ها در زندگی مشترک شما مشخص بشه و درمان انجام بشه. و برای بهتر پیش رفتن این روند خیلی بهتره که همسرتون هم همراه با شما در جلسات شرکت داشته باشند.