سوالات متداول

برای دریافت مشاوره و کلی خدمات دیگه باید حساب کاربری داشته باشید که البته ساخت حساب کاربری رایگان بوده و برای دریافت مشاوره باید هزینه پرداخت کنید.

از طریق دکمه فراموشی رمز عبور، کدی جهت احراز هویت به شماره موبایل شما ارسال می‌شود و سپس با وارد کردن کد می‌توانید رمز جدید برای خود بسازید.

یاری ‌وی خدمات خود را برای افراد با هویت مشخص ارائه می‌دهد و در راستای محرمانگی اسرار به کاربران پیشنهاد می‌دهد که از موبایل شخصی خود استفاده کنند. طبیعتا اگر شخصی از موبایل فرد دیگری استفاده نماید، عواقب آن برعهده همان شخص خواهد بود.

تمامی پیام‌های یاری وی از قبیل اعلانات برگزاری جلسه و برنامه ریزی‌های رزرو جلسات و همچنین تمام اتفاقات و رویداد‌های یاری وی به دو شیوه نوتیفیکیشن و ارسال پیام به موبایل شما ارسال می‌شود. بنابراین برای دریافت به موقع خدمات باید نوتیفیکیشن یاری وی را فعال نمائید.

برای موبایل‌های IOS: سافاری (Safari) را باز کنید و به www.yariway.com بروید. در پایین روی ( ) کلیک کنید تا منوی جدیدی نمایش داده شود. در ردیف پایین اگر انگشت‌تان را به سمت چپ بکشید تا بقیه گزینه‌ها نمایش داده شوند، Add to Home Screen را بزنید. در نهایت روی Add بزنید تا آیکنی از آدرس در صفحه اصلی گوشی ساخته شود. برای موبایل‌های Android: روی منوی سه نقطه‌ای که در بالای Browser قرار دارد، کلیک کرده و در منوی باز شده گزینه Add to Home Screen را بزنید. در نهایت روی Add بزنید تا آیکنی از آدرس در صفحه اصلی گوشی ساخته شود. اکنون اگر به صفحه اصلی گوشی بروید، می‌توانید آیکن آدرس را در آنجا ببینید.

خیر؛ یاری وی به صورت اتوماتیک اختلاف ساعت را محاسبه می‌کند و شما در ثبت نام یا در تنظیمات، کشور محل زندگی خود را وارد نمائید.

یاری وی سامانه‌ای است که می‌توانید بسته به نیاز خود و امتیازهای روانشناس در لیست مشاوران، حوزه نیاز خود را انتخاب و در آن لیست از بین متخصصین برتر یکی را انتخاب کنید.

یاری وی برای ارائه بهترین خدمات مشاوره روانشناسی از روانشناسان برتر و مطرح ایران استفاده می‌کند تا کاربران از مشاوری با فرهنگ و زبان مادری یکسان بهره‌مند شوند.

بله؛ رواشناسانی که در یاری وی فعالیت می‌کنند از فیلتر‌های تخصصی عبور می‌کنند و با معیارهایی همچون دانش، تخصص و تجربه سنجیده می‌شوند. همچنین تمامی روانشناسان یاری وی دارای پروانه سازمان نظام روان شناسی کشور می‌باشند.

خیر نمی‌توانید همزمان از دو جلسه استفاده کنید. کیفیت و ارزش مشاوره به تمرکز در اون جلسه است و حتی در واقعیت شما نمی‌توانید همزمان از دو مشاوره استفاده کنید.

در حالتی که روانشناس در دسترس نیست امکان رزرو برای شما وجود دارد و در رزرو مواردی مانند سوال اصلی، تاریخ جلسه و بازه ساعت رو انتخاب کنید و منتظر تایید روانشناس مورد نظر باشید.

در صورتی که روانشناس مورد نظر شما در دسترس نبود یا شما برای زمان دیگری درخواست جلسه داشتید، باید گزینه رزرو را انتخاب کنید. سپس سوال مورد نظر را تایپ کنید (البته این گزینه اختیاریه) بعد روز مورد نظر، یکی از بازه‌ها را انتخاب کنید و در انتها نوع جلسه بین چت، تماس صوتی یا تماس تصویری یکی را انتخاب کنید و دکمه ثبت رزرو را بزنید. سپس تا ۲۴ ساعت منتظر تایید مشاور خود باشید.

درصورتی که جلسه رزرو شده را از دست بدین مبلغ اولیه که ناچیز هست از حساب کاربری شما کم میشه و باقی مبلغ جلسه در حساب کاربری شما برای استفاده‌های بعدی خواهد ماند.

بله برای رزرو باید هزینه را پرداخت کنید. نگران نباشید؛ اگر مشاور ساعت پیشنهادی شما رو رد کرد، پول در حساب کاربری شما نزد ما محفوظ می‌ماند تا بهترین روانشناس را انتخاب کنید و بعد از اتمام جلسه از حساب کاربری شما کسر می‌گردد.

پول شما به هیچ وجه کم نمیشه و در حساب کاربری شما محفوظ می ماند تا بتوانید با همان روانشناس در زمانی دیگر یا از روانشناس دیگری بهره ببرید.

پرداخت هزینه از طریق پرتال PayPal انجام میشه. هزینه هر جلسه قبل از شروع جلسه دریافت میشه. هم به صورت پکیج می‌توانید پرداخت کنید (شامل تخفیف میشه و نیازی به پرداخت مکرر در صورت برگزاری چند جلسه نیست) یا مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید.

بله شامل تخفیف مناسبی میشه و از کیف پول خود هر زمانی که مناسب میدونید می‌توانید استفاده کنید و محدودیتی ندارید.

بله شما می‌توانید هر زمانی که خواستین جلسه رو تموم کنید. بر خلاف مشاوره‌های حضوری، هزینه کامل از شما کسر نمیشه. یک هزینه کم بابت برگزاری و هزینه‌ای که بابت میزان زمان استفاده شما بوده کسر میشه و بخشی که از جلسه شما باقی مانده در حساب کاربری شما می‌ماند تا بتوانید از باقی کیف پول خود برای بخشی از جلسات بعدی استفاده کنید.

در صورت رضایت شما که هدف تیم یاری وی هست، میتوانید روانشناس را بعد از جلسه در لیست مشاور من ذخیره کنید تا برای مشاوره بعدی به راحتی کارت مشاور مورد نظر خود را در قسمت مشاور من پیدا کنید.

تمامی خدمات ما بر بستر اینترنت هست و بدون اینترنت خدماتی ارائه نمی‌شود.

متاسفانه نه؛ البته میتوانید در حین جلسه از روانشناس خداحافظی کنید و باقی پول در حساب کاربری می‌ماند و در زمان دیگری از اون روانشناس درخواست جلسه کنید ولی به تجربه دیده شده که با این کار، بازدهی جلسات به شدت افت می‌کند.

خیر، در صورت بستن صفحه یا رفتن به صحفه دیگر ارتباط شما با روانشناس با اختلال مواجه می‌شود و امکان دارد نتوانید از ادامه جلسه بهره ببرید و با این کار هزینه‌ای که پرداخت کردید حیف بشود.

مجدد به صفحه پنل خود بروید و در قسمت اعلانات جلسه، مجدد ادامه جلسه رو دنبال کنید. در صورت بروز مشکل می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل را حل کنید.

در راستای محرمانگی اسرار شما در یاری وی مکالمات شما ذخیره نمی‌شود اما چت‌های شما عزیزان برای شخص شما نمایش داده می‌شود ولی هیچ فرد دیگری به اطلاعات شما دسترسی ندارد. در آرشیو جلسات صرفا گزارش جلسه اعم از تاریخ و ساعت جلسه و میزان جلسه با روانشناس مشخص، نمایش داده می‌شود که شما بتوانید برنامه ریزی بهتری برای جلسات خود داشته باشید.

گزارش جلسات در قسمت آرشیو جلسات قابل مشاهده است ولی به منظور رعایت محرمانگی اسرار شما، جزئیات جلسات تماس صوتی و تماس تصویری ذخیره نمی‌شوند.

یاری وی در حال حاضر به صورت وب اپلیکیشن ارائه می‌شود. هر دیوایسی که به اینترنت مجهز باشد از طریق Browser و با سرچ کردن یاری وی قابلیت دسترسی به این سامانه را خواهید داشت. تمام تلاش تیم یاری وی این است که بهترین تجربه کاربری را داشته باشید.

تمام تلاش تیم یاری وی ارائه بهترین خدمت به شماست و این موضوع مستلزم ارتقای کیفیت خدمات ماست که شما عزیزان با نظر دادن و نشان دادن نقاط قوت و ضعف می‌توانید به عنوان عضوی از این تیم به ما کمک کنید.

متاسفانه نه؛ چونکه ما تحلیل‌های خود را بر پایه نظرات شما گذاشتیم و تغییر در نظرسنجی ابهام و خطای زیادی در تحلیل‌های ما ایجاد می‌کند.

تمام تلاش ما پاسخگویی منظم و دقیق می‌باشد با این حال اگر نتوانستید ارتباط مناسب برقرار کنید در قسمت ارتباط با پشتیبانی در صفحه خانه خود، پیام یا درخواست خودتان رو ثبت کنید تا در اسرع وقت تیم یاری وی با شما ارتباط برقرار کند.

تیم پشتیبانی یاری وی با صبر و حوصله آماده پاسخگویی به شما می‌باشد. ارتباط با پشتیبانی در صفحه اصلی سایت و همچنین در صفحه خانه خود قابل مشاهده می‌باشد. با این حال اگر نتوانستید ارتباط مناسب برقرار کنید در قسمت ارتباط با پشتیبانی در صفحه خانه خود، پیام یا درخواست خودتون رو ثبت کنید تا در اسرع وقت تیم یاری وی با شما ارتباط برقرار کند.