دوستی و روابط عاطفی

تعداد : 8 مشاور

یک رابطه عاطفی سالم حق توست!

 

لیست مشاوران حوزه دوستی و روابط عاطفی

دکتر-بهرامی

دکتر منصوره بهرامی

شماره پروانه : 12761

دکتری روانشناسی تربیتی

خانم-عظیمی

خانم عذرا عظیمی

شماره پروانه : 31199

کارشناس ارشد

خانم-هاشمی

خانم الهه هاشمی

شماره پروانه : 20446

دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی

خانم-معینی

خانم زهره معینی

شماره پروانه : 7353

دانشجوی دکتری روانشناسی

خانم-صالحی

خانم آرزو صالحی

شماره پروانه : 30748

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

آقای-اسدی‌فرد

آقای احسان اسدی‌فرد

شماره پروانه : 31699

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

خانم-غائبی

خانم نفیسه غائبی

شماره پروانه : 4785

کارشناس ارشد روانشناسی عمومی

خانم-روحانی

خانم مهسا روحانی

شماره پروانه : 25993

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

 

با دریافت مشاوره روابط عاطفی از متخصصان، به سوی آرامش حرکت کنید.

 رابطه عاطفی سالم موتور محرکۀ انسان در زندگی است. همان‌قدر که نداشتن دوست دردناک است، قرارگرفتن در یک رابطه عاطفی ناسالم نیز موجب کاهش کیفیت زندگی افراد می‌شود. شروع دوستی ممکن است برای بسیاری از افراد ساده باشد، اما حفظ دوستی و حرکت به سمت رابطه عاطفی سالم نیاز به مهارت و دانش دارد. بسیاری از ما در روابط دوستی با جنس مخالف و همسر خود دچار تناقضات رفتاری می‌شویم. بخش عمدۀ این مشکلات به دلیل نداشتن آگاهی و دانش ارتباط با جنس مخالف است. اما خوشبختانه در هر سنی که باشید، می‌توانید با دریافت مشاوره روابط عاطفی، ارتباطی سالم و زندگی لذت‌بخشی برای خود فراهم کنید.

یک رابطه عاطفی سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟

رابطۀ عاطفی یک امر شخصی و یکطرفه نیست که هرچه شما بخواهید، همان اجرا شود. رابطه عاطفی سالم شبیه به یک پروژۀ مشترک جذاب است که در حین انجام آن باید در تعامل با پارتنر خود، بخشی از وظایف را انجام دهید. از آن لذت ببرید، به هم کمک کنید تا به نتیجۀ نهایی برسید و از مزایای نتیجه، تا ابد استفاده کنید. در رابطه عاطفی سالم:

  • هر دو فرد از یکدیگر حمایت می‌کنند و به پیشرفت دیگری کمک می‌کنند.
  • توازن در انتظارات برقرار است و طرفین به همان اندازه که از پارتنر خود توقع دارند، باید خود نیز آمادۀ تغییر باشند.
  • هر دو در رأس قرار دارند و هیچ عاملی برای برتری کسی بر دیگری وجود ندارد.
  • کنترل‌گری وجود ندارد، اما پارتنرها می‌توانند همدیگر را راهنمایی کنند.
  • استقلال و آزادی‌های فردی از بین نمی‌رود.
  • فرصت گفت‌وگو و بیان دغدغه‌ها پای ثابت ارتباط است و افراد در یک محیط سالم روانی نیازها و درخواست‌هایشان را مطرح می‌کنند.

اگر در یک رابطه عاطفی خوب به سر می‌برید، شانس آن را دارید که زندگی را با تمام ابعادش لمس کنید؛ اما اگر به هر دلیلی از رابطۀ عاطفی فعلی خود ناراضی هستید، پیش از آنکه به فکر جدایی باشید بهتر است با کمک‌گرفتن از مشاوران روابط عاطفی، برای ترمیم و ارتقای آن تلاش کنید.

 

روابط عاطفی خارج از ازدواج را چطور مدیریت کنیم؟

دوستی و روابط دختر و پسر در هر جامعه‌ای با قوانین و فرهنگ آن جامعه تعریف و پذیرفته می‌شود. طبیعی است که بسیاری از ایرانیانی که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، کاملاً با الگوی آن جوامع آشنا نیستند، اما ویژگی یک رابطه عاطفی سالم چه در رابطه دوستی دختر و پسر و چه در روابط همسران یکسان است.

برخی تفاوت‌های تربیتی و فرهنگی در رابطه با جنس مخالف ممکن است زمینه‌ساز مشکلات شود. برای مثال، درک متفاوت از رابطۀ جنسی، زندگی مشترک و هم‌خانه‌بودن، میزان معاشرت‌های مشترک، اعلام دوستی به والدین، تصمیم برای ازدواج یا زندگی بدون ازدواج و... رابطۀ عاطفی بسیاری از پارتنرها را متشنج می‌کند.

طبیعی است که بخشی از این مسائل در گفت‌وگوهای مشترک بر پایۀ منطق و درک متقابل حل‌شدنی است، اما دریافت مشاوره رابطه عاطفی از متخصصان می‌تواند گره‌گشای بسیاری از سوءتفاهمات و درگیری‌ها باشد. شما می‌توانید در یک یا چند جلسه گفت‌وگو با مشاوران یاری وی، رابطۀ عاطفی خود را به‌خوبی ارزیابی کنید و برای آن به‌صورت مشترک تصمیم بگیرید.

 

برای مشاورۀ بهبود روابط با همسر از چه کسانی کمک بگیریم؟

دغدغه و مسئله در رابطۀ زناشویی کم نیست، اما شیوۀ حل‌و‌فصل آن می‌تواند بقا و ثبات یک رابطه را تعیین کند. بسیاری از افراد به سراغ دردودل با دوستان و خانوادۀ خود می‌روند. برخی کتاب می‌خوانند و پادکست‌های روان‌شناسی گوش می‌کنند. برخی از زوجین با درگیری و تنش، فضای کانون خانواده را برای خود و فرزندان تلخ می‌کنند و عده‌ای نیز از مشاوران خانواده و روان‌شناسان و سکس‌تراپیست‌ها کمک می‌گیرند.

بدیهی است که در روزگار فعلی، دریافت جلسات مشاوره سریع‌ترین روش برای حل مشکلات و بهبود روابط با پارتنر است. برای انتخاب روان‌شناس و دریافت مشاورۀ بهبود روابط با پارتنر باید نکات زیر را رعایت کنید.

  • تجربیات و سوابق مشاور را مطالعه کنید. روان‌شناسانی که به‌صورت تخصصی در حوزۀ مشاوره خانواده و پس از ازدواج فعالیت می‌کنند، انتخاب کنید.
  • در جلسات مشاوره، مشکل خود را صریح و شفاف با مشاور در میان بگذارید. بهتر است زوجین هر دو در جلسات حضور داشته باشند.
  • ممکن است مشاور از شما بخواهد که تمرین‌های پس از جلسه داشته باشید. تلاش کنید و تمرین‌ها را در طول آن هفته انجام دهید.
  • اگر مشاور از یکی از زوجین خواست که جلسه را فقط با همسرش ادامه دهد، پس از پایان جلسه آن فرد را سؤال‌پیچ نکنید.

 

مشاوره روابط عاطفی در یاری وی، فرصتی برای ساخت رابطه عاطفی سالم

اگر حس می‌کنید برای داشتن رابطه عاطفی سالم باید قدمی بردارید، همین حالا می‌توانید با یکی از متخصصان صاحب‌تجربۀ سامانۀ یاری وی گفت‌وگو کنید. مهم نیست در کدام نقطه از کرۀ زمین هستید، جلسات مشاوره یاری وی به‌صورت آنلاین، تصویری، صوتی و چت متنی است. پس از خواندن رزومۀ هریک از روان‌شناسان یاری وی می‌توانید یکی از بهترین‌ها را برای شروع گفت‌وگو انتخاب کنید.

یاری وی بستر آنلاین مشاورۀ روان‌شناسی برای تمام فارسی‌زبانان سراسر دنیاست. کافی است برای شروع دریافت مشاوره روابط عاطفی اینجا را کلیک کنید.

سوالات متداول

نظرات کاربران

کاربر بدون نام

جلسات در چه نرم افزاری برگزار میشه؟

1400/08/30

ادمین - مریم اکبری

سلام و وقت بخیر. تمامی جلسات داخل پلتفرم یاری وی در فضایی کاملا امن برگزار میشود و نیازی به نرم افزار دیگری جهت شرکت در جلسه نمیباشد.

کاربر بدون نام

من با یه خانمی ارتباط دارم اما حس میکنم که علاقه ایشون نسبت به من کمه و واقعا من رو دوست ندارن. نمیدونم مشکل از رفتار منه یا از خود ایشون که همش باهم بحثمون میشه اما یه روز بعد دوباره با همیم . فکر کنم نیاز به مشاوره داریم درسته؟

1400/08/26

ادمین - مریم اکبری

سلام و وقت بخیر. بله حتما در این مورد نیاز هست که با روانشناس صحبت کنید. چون با توجه به مدت زمانی که باهم آشنا هستید و شخصیت طرفین و مسائل جانبی ای که وجود داره میتونه مشکل شما علل متفاوتی داشته باشه

کاربر بدون نام

Hi. What is the cost for each session?

1400/07/07

ادمین -

Hi It depends on types of sessions Chat session 19.95$ Voice call 24.95$ Video call 29.95$