اضطراب، افسردگی و مسائل فردی

تعداد : 10 مشاور

تله‌های زندگی نباید آرامش شما را به خطر بیندازند

 

لیست مشاوران حوزه اضطراب، افسردگی و مسائل فردی

دکتر-بهرامی

دکتر منصوره بهرامی

شماره پروانه : 12761

دکتری روانشناسی تربیتی

خانم-عظیمی

خانم عذرا عظیمی

شماره پروانه : 31199

کارشناس ارشد

خانم-روشنی

خانم فرشته روشنی

شماره پروانه : 36783

کارشناس ارشد روانشناسی شناختی

خانم-هاشمی

خانم الهه هاشمی

شماره پروانه : 20446

دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی

خانم-معینی

خانم زهره معینی

شماره پروانه : 7353

دانشجوی دکتری روانشناسی

خانم-صالحی

خانم آرزو صالحی

شماره پروانه : 30748

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

خانم-جهانی

خانم الناز جهانی

شماره پروانه : 29149

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

خانم-شریفی

خانم فرنگیس شریفی

شماره پروانه : 5110

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

خانم-غائبی

خانم نفیسه غائبی

شماره پروانه : 4785

کارشناس ارشد روانشناسی عمومی

آقای-اسدی‌فرد

آقای احسان اسدی‌فرد

شماره پروانه : 31699

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

 

زندگی در کمال آرامش، و بدون نگرانی و استرس حق شماست

کودکی‌ خود را به خاطر دارید؟ آن زمان که بدون هیچ اضطرابی بازی می‌کردید، حرف می‌زدید و از آینده‌تان تصوری نداشتید. به مرور زمان، اضطراب‌هایی نظیر امتحان، درس، مسابقه و... جای آن حس سرخوشی و خوشحالی را گرفتند و حالا بسیاری از افراد، با استرس و افسردگی ناشی از آن زندگی می‌کنند. اما این موضوع، تنها نگرانی انسان نسل جدید نیست. تعارض‌ها و تمایلات ما، آشفتگی محیط و فشار روانی در زندگی و کار، گاهی به بروز چالش‌هایی منجر می‌شوند. چالش‌هایی که در صورت عدم پیگیری‌شان با عواقب جبران‌ناپذیری مواجه خواهیم بود. علائم فیزیکی اضطراب شدید را می‌شناسید؟ راه رفع استرس را می‌دانید؟ نگران نباشید، برای هر مسئله‌ای راهکاری وجود دارد.

فقط کافی است:کار را به کاردان بسپارید وکاردان خوب را از ما بخواهید

علائم روحی و جسمی استرس عصبی چیست؟

حتماً علائم فیزیکی اضطراب شدید را به خاطر بسپارید و در صورت مشاهدۀ آن‌ها، از مشاوره فردی کمک بگیرید:

 1. کاهش وزن شدید
 2. اختلال در مدت و کیفیت خواب
 3. ریزش مو و بروز مشکلات پوستی مثل آکنه
 4. پرخاشگری و عصبانیت در روابط
 5. مشکلات گوارشی مثل سوزش معده و یبوست    
 6. تیک عصبی و جویدن ناخن   
 7. افراط یا تفریط در غذاخوردن
 8.  نداشتن تمرکز در کار یا تحصیل

 

این علائم برای شما آشنا هستند؟ همین حالا برای درمان استرس و اضطراب به‌صورت آنلاین، اقدام کنید

برای رفع استرس چه باید کرد و درمان استرس چیست؟

حالا که با علائم استرس عصبی آشنا شدید، زمان ارائۀ راهکار برای درمان و رفع استرس است. راهکارهایی که توسط بسیاری از افراد تأیید شده‌اند و می‌توانند به درمان استرس و اضطراب شدید کمک کنند، عبارت‌اند از:

ورزش‌کردن

یکی از راه‌های اصلی‌ برای درمان استرس و اضطراب شدید، ورزش‌کردن است. ورزش‌کردن در بلندمدت، به رهاسازی اندروفین کمک می‌کند و روحیۀ شما را بهبود می‌بخشد. همچنین، کیفیت خواب شما را بهبود می‌دهد و به رفع استرس کمک می‌کند. وقتی به‌طور منظم ورزش می‌کنید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و ذهنتان سلامت بیشتری دارد.

کاهش مصرف کافئین:

کافئین نوعی محرک اعصاب است که در قهوه، چای و نوشیدنی‌های انرژی‌زا یافت می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف زیاد کافئین می‌تواند با افزایش استرس رابطۀ مستقیم داشته باشد. درعوض، به‌جای مصرف کافئین، دمنوش‌های گیاهی مثل سنبل‌الطیب، چای سبز و گل‌گاو‌زبان را نوش جان کنید.

سپری‌کردن اوقات با خانواده و دوستان

دریافت حمایت اجتماعی از افرادی که دوستشان دارید، یکی دیگر از راه‌های رفع استرس است. پژوهش‌ها نشان داده است که گذراندن وقت با دوستان و اقوام، به رهاسازی اکسی-توسین، به‌عنوان نوعی مسکن طبیعی بدن کمک می‌کند. همچنین محققان اعلام کرده‌اند که احتمال بروز افسردگی و اضطراب در افرادی که روابط اجتماعی کمتری دارند، بیشتر است.

شنیدن موسیقی آرامش‌بخش

درمان استرس و اضطراب شدید با کمک موسیقی‌های آرامش‌بخش به‌سرعت انجام می‌شود. پس ساعاتی از روز را به شنیدن موسیقی‌های آرامش‌بخش اختصاص دهید.

تقویت مهارت نه‌گفتن

درست است که تمام عوامل استرس در کنترل ما نیست، اما می‌توان برخی از آن‌ها را تحت کنترل گرفت. یکی از راه‌های رفع استرس، تقویت مهارت نه‌گفتن است. در‌صورتی‌که وظایفی بیش از توان شما روی شانه‌هایتان گذاشته شده است، به آن‌ها نه بگویید!

درمان استرس و اضطراب شدید، راهکارهای بسیار دیگری نیز دارد. می‌خواهید با سایر روش‌های رفع استرس آشنا شوید؟ از مشاوره فردی کمک بگیریددر‌صورتی‌که درمان استرس و اضطراب شدید را جدی نگیرید، با خطر ابتلا به افسردگی روبه‌رو خواهید بود.  

اختلال افسردگی، چرا و چگونه؟

افسردگی یکی از عوارض اصلی عدم پیگیری درمان استرس و اضطراب شدید است. علائم افسردگی عبارت‌اند از:

 • احساس درماندگی و ناامیدی
 • نداشتن تمایل به انجام فعالیت‌های روزانه
 • تغییرات اشتها
 • تغییرات خواب
 • کاهش انرژی
 • خشم و عصبانیت
 • از‌خود‌بیزاری
 • نداشتن تمرکز

همان‌طور که مشاهده کردید، علائم افسردگی و استرس با هم تشابهاتی دارند. افسردگی شدید می‌تواند مشکلات بسیاری به وجود آورد. خودکشی یکی از اصلی‌ترین عواقب عدم پیگیری افسردگی است. پس باید برای درمان آن، به‌موقع اقدام کرد.مسائل فردی که ممکن است با آن‌ها روبه‌رو شویم، کم نیست! اما با یک همراهی همه‌چیز حل می‌شود.

یاری وی، مشاوره تخصصی برای درمان استرس و اضطراب آنلاین. به کمک سامانۀ یاری وی می‌توانید با متخصصان مسائل فردی در ارتباط باشید. بدون نیاز به مراجعۀ حضوری، در محل زندگی، کار و یا هر موقعیتی که قرار دارید، برای درمان اضطراب و استرس آنلاین اقدام کنید.

افسردگی و علائم آن را جدی بگیرید و مطئمن باشید با کمک‌گرفتن از یک مشاور می‌توانید با تمام مسائل زندگی، در کمال آرامش روبه‌رو شوید. سری به صفحۀ مشاوران بزنید و برای دریافت مشاوره، از میان آن‌ها انتخاب کنید. فقط یک‌بار زندگی می‌کنید،حق زندگیِ با آرامش را از خودتان نگیرید.

سوالات متداول

نظرات کاربران

کاربر بدون نام

سلام من دچار اضطراب و استرس زیادی هستم و خارج از ایرانم چه کمکی میتونید به من بکنید

1400/09/09

ادمین - مریم اکبری

سلام وقت بخیر. برای رهایی از استرس و اضطراب باتوجه به اینکه منشا استرس و اضطراب شما چه چیزی هست، روانشناس میتواند راه حل های خوبی ارائه بدهد. شما میتوانید بعد از ثبتنام داخل یاری وی از خدمات ما استفاده بفرمایید. و در صورتی که به راهنمایی بیشتری نیاز داشتین میتونید از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

کاربر بدون نام

سلام من ميتونم با روان شناس كودكان صحبت كنم ؟

1400/08/24

ادمین - مریم اکبری

سلام. وقت بخیر. جهت ارتباط با روانشناسان حوزه کودک و نوجوان لطفا ابتدا از طریق لینک زیر فرایند عضویت را انجام دهید. و پس از آن میتوانید با روانشناس مدنظرتون جلسه رزرو کنید. https://my.yariway.com/login

کاربر بدون نام

سلام خسته نباشید من خیلی ادم بی روح و ساکتیم و نمیتونم با مردم راحت حرفف بزنم تو جمع و این زندگیمو نابود کرده.باید چیکارکنم؟ خیلی هم خجالتیم

1400/07/06

ادمین - مریم اکبری

سلام. وقت بخیر. متوجه احساستون هستم. شما فرد درونگرایی هستید و علاوه بر اون اعتماد به نفس پایینی هم دارید. به شما توصیه میکنم حتما در رابطه با این مشکلتون با روانشناسان فعال ما در حوزه مسائل فردی و یا اعتماد به نفس در ارتباط باشید.

کاربر بدون نام

چطور میتونم ثبت نام کنم؟

1400/06/17

ادمین - مریم اکبری

سلام وقت بخیر برای ثبتنام میتونید از طریق لینک زیر اقدام کنید.
https://my.yariway.com/register