مشاوره افسردگی، استرس و اضطراب

تعداد : 12 مشاور

با مشاوره افسردگی، استرس و اضطراب آرامش زندگی خود را به دست بیاورید

لیست مشاوران حوزه مشاوره افسردگی، استرس و اضطراب

دکتر-آریان سپهر

دکتر فاطمه آریان سپهر

شماره پروانه : 25605

دکترای تخصصی روانشناسی

خانم-آقایی

خانم منصوره آقایی

شماره پروانه : 11507

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

خانم-عظیمی

خانم عذرا عظیمی

شماره پروانه : 31199

کارشناس ارشد

دکتر-بهرامی

دکتر منصوره بهرامی

شماره پروانه : 7011

دکتری روانشناسی تربیتی

خانم-شریفی

خانم فرنگیس شریفی

شماره پروانه : 5110

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

دکتر-کاویان‌فر

دکتر حسین کاویان‌فر

شماره پروانه : 21298

دکتری روانشناسی تربیتی

دکتر-هاشمی

دکتر الهه هاشمی

شماره پروانه : 20446

دکتری روانشناسی بالینی

خانم-روشنی

خانم فرشته روشنی

شماره پروانه : 36783

کارشناس ارشد روانشناسی شناختی

دکتر-صالحی

دکتر آرزو صالحی

شماره پروانه : 30748

دکترا روانشناسی عمومی

دکتر-آزادی

دکتر علیرضا آزادی

شماره پروانه : 40038

دکتری روانشناسی بالینی

دکتر-معینی

دکتر زهره معینی

شماره پروانه : 7353

دکتری روانشناسی

خانم-جهانی

خانم الناز جهانی

شماره پروانه : 29149

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

 

زندگی در کمال آرامش، و بدون نگرانی و استرس حق شماست

کودکی‌ خود را به خاطر دارید؟ آن زمان که بدون هیچ اضطرابی بازی می‌کردید، حرف می‌زدید و از آینده‌تان تصوری نداشتید. به مرور زمان، اضطراب‌هایی نظیر امتحان، درس، مسابقه و... جای آن حس سرخوشی و خوشحالی را گرفتند و حالا بسیاری از افراد، با استرس و افسردگی ناشی از آن زندگی می‌کنند. اما این موضوع، تنها نگرانی انسان نسل جدید نیست. تعارض‌ها و تمایلات ما، آشفتگی محیط و فشار روانی در زندگی و کار، گاهی به بروز چالش‌هایی منجر می‌شوند. چالش‌هایی که در صورت عدم پیگیری‌شان با عواقب جبران‌ناپذیری مواجه خواهیم بود. علائم فیزیکی اضطراب شدید را می‌شناسید؟ راه رفع استرس را می‌دانید؟ نگران نباشید، برای هر مسئله‌ای راهکاری وجود دارد.

فقط کافی است:کار را به کاردان بسپارید وکاردان خوب را از ما بخواهید

علائم روحی و جسمی استرس عصبی چیست؟

حتماً علائم فیزیکی اضطراب شدید را به خاطر بسپارید و در صورت مشاهدۀ آن‌ها، از مشاوره فردی کمک بگیرید:

 1. کاهش وزن شدید
 2. اختلال در مدت و کیفیت خواب
 3. ریزش مو و بروز مشکلات پوستی مثل آکنه
 4. پرخاشگری و عصبانیت در روابط
 5. مشکلات گوارشی مثل سوزش معده و یبوست    
 6. تیک عصبی و جویدن ناخن   
 7. افراط یا تفریط در غذاخوردن
 8.  نداشتن تمرکز در کار یا تحصیل 

این علائم برای شما آشنا هستند؟ همین حالا برای درمان استرس و اضطراب به‌صورت آنلاین، اقدام کنید

برای رفع استرس چه باید کرد و درمان استرس چیست؟

حالا که با علائم استرس عصبی آشنا شدید، زمان ارائۀ راهکار برای درمان و رفع استرس است. راهکارهایی که توسط بسیاری از افراد تأیید شده‌اند و می‌توانند به درمان استرس و اضطراب شدید کمک کنند، عبارت‌اند از:

ورزش‌کردن

یکی از راه‌های اصلی‌ برای درمان استرس و اضطراب شدید، ورزش‌کردن است. ورزش‌کردن در بلندمدت، به رهاسازی اندروفین کمک می‌کند و روحیۀ شما را بهبود می‌بخشد. همچنین، کیفیت خواب شما را بهبود می‌دهد و به رفع استرس کمک می‌کند. وقتی به‌طور منظم ورزش می‌کنید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و ذهنتان سلامت بیشتری دارد.

کاهش مصرف کافئین:

کافئین نوعی محرک اعصاب است که در قهوه، چای و نوشیدنی‌های انرژی‌زا یافت می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف زیاد کافئین می‌تواند با افزایش استرس رابطۀ مستقیم داشته باشد. درعوض، به‌جای مصرف کافئین، دمنوش‌های گیاهی مثل سنبل‌الطیب، چای سبز و گل‌گاو‌زبان را نوش جان کنید.

سپری‌کردن اوقات با خانواده و دوستان

دریافت حمایت اجتماعی از افرادی که دوستشان دارید، یکی دیگر از راه‌های رفع استرس است. پژوهش‌ها نشان داده است که گذراندن وقت با دوستان و اقوام، به رهاسازی اکسی-توسین، به‌عنوان نوعی مسکن طبیعی بدن کمک می‌کند. همچنین محققان اعلام کرده‌اند که احتمال بروز افسردگی و اضطراب در افرادی که روابط اجتماعی کمتری دارند، بیشتر است.

شنیدن موسیقی آرامش‌بخش

درمان استرس و اضطراب شدید با کمک موسیقی‌های آرامش‌بخش به‌سرعت انجام می‌شود. پس ساعاتی از روز را به شنیدن موسیقی‌های آرامش‌بخش اختصاص دهید.

تقویت مهارت نه‌گفتن

درست است که تمام عوامل استرس در کنترل ما نیست، اما می‌توان برخی از آن‌ها را تحت کنترل گرفت. یکی از راه‌های رفع استرس، تقویت مهارت نه‌گفتن است. در‌صورتی‌که وظایفی بیش از توان شما روی شانه‌هایتان گذاشته شده است، به آن‌ها نه بگویید!

درمان استرس و اضطراب شدید، راهکارهای بسیار دیگری نیز دارد. می‌خواهید با سایر روش‌های رفع استرس آشنا شوید؟ از مشاوره فردی کمک بگیریددر‌صورتی‌که درمان استرس و اضطراب شدید را جدی نگیرید، با خطر ابتلا به افسردگی روبه‌رو خواهید بود.  

اختلال افسردگی، چرا و چگونه؟

افسردگی یکی از عوارض اصلی عدم پیگیری درمان استرس و اضطراب شدید است. علائم افسردگی عبارت‌اند از:

 • احساس درماندگی و ناامیدی
 • نداشتن تمایل به انجام فعالیت‌های روزانه
 • تغییرات اشتها
 • تغییرات خواب
 • کاهش انرژی
 • خشم و عصبانیت
 • از‌خود‌بیزاری
 • نداشتن تمرکز

همان‌طور که مشاهده کردید، علائم افسردگی و استرس با هم تشابهاتی دارند. افسردگی شدید می‌تواند مشکلات بسیاری به وجود آورد. خودکشی یکی از اصلی‌ترین عواقب عدم پیگیری افسردگی است. پس باید برای درمان آن، به‌موقع اقدام کرد.مسائل فردی که ممکن است با آن‌ها روبه‌رو شویم، کم نیست! اما با یک همراهی همه‌چیز حل می‌شود.

یاری وی، مشاوره تخصصی برای درمان استرس و اضطراب آنلاین. به کمک سامانۀ یاری وی می‌توانید با متخصصان مسائل فردی در ارتباط باشید. بدون نیاز به مراجعۀ حضوری، در محل زندگی، کار و یا هر موقعیتی که قرار دارید، برای درمان اضطراب و استرس آنلاین اقدام کنید.

افسردگی و علائم آن را جدی بگیرید و مطئمن باشید با کمک‌گرفتن از یک مشاور می‌توانید با تمام مسائل زندگی، در کمال آرامش روبه‌رو شوید. سری به صفحۀ مشاوران بزنید و برای دریافت مشاوره، از میان آن‌ها انتخاب کنید. فقط یک‌بار زندگی می‌کنید،حق زندگیِ با آرامش را از خودتان نگیرید.

سوالات متداول

بسته به طرح درمانی روانشناس یا مشاور متفاوت است. ممکن است ۶ ماه تا چند سال ادامه پیدا کند که به تلاش و بهبود شما وابسته است.

درمان افسردگی برای همه ی سنین امکان پذیر است برای درمان افسردگی کودکان و نوجوانان بهتر است از روانشناس و مشاور کودک کمک بگیرید اما برای بزرگسالان جلسات مشاوره فردی کمک کنند خواهد بود.

همه ی جلسات در پلتفرم یاری وی به صورت تماس تصویری، تماس تلفنی یا چت برگزار می شوند.

ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و در دسته بندی افسردگی روانشناس مورد نظر و زمان مناسب خود را انتخاب کنید، پس از تایید روانشناس نوع جلسه و پرداخت خود را انجام دهید و در زمان تایید شده از طریق پلتفرم تماس خود را برقرار کنید.

معمولا درمان های شناختی و رفتاری‌، طرحواره درمانی و رویکردهای تحلیلی و پویشی برای درمان افسردگی مناسب هستند.

رواندرمانی می تواند به از بین رفتن بسیاری از نشانه های افسردگی کمک کند و در بهبود سطح کیفیت زندگی شما تاثیر گذار باشد. اثرات رواندرمانی در کنار دارو درمانی بسیار مفید گزارش شده است.

بله بسیاری از متخصصین روانشناس یاری وی دارای گواهی های آکادمیک و تجربه سال ها درمان تخصصی هستند و می توانند برای درمان افسردگی به شما کمک کنند.

روان درمانی و دارودرمانی به صورت منظم در بهبود افسردگی نقش بسزایی دارند. همچنین تلاش فرد برای بهبودی و تعهد به داشتن به شرکت در جلسات منظم در درمان افسردگی اهمیت دارد.

افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی است که افراد با ان درگیر هستند و تاثیر قابل توجهی در زندگی شغلی، تحصیلی و زناشویی فرد دارد. ما در یاری وی تمام تلاش خود را می کنیم تا به بهبود سلامت روان شما کمک کنیم.

بعد از رزرو وقت و تایید درمانگر جلسه شما در ساعت مقرر در خود پلتفرم یاری وی به صورت گفتگوی متنی، تلفنی یا تصویری برگزار خواهد شد.

نوعی از مشاوره است که برای موضوعات فردی و اختلالات خلقی و اضطرابی به کار می رود و به شما کمک می کند نشانه های مربوط به این موضوعات را کنترل کنید.

نشانه های عمده افسردگی شامل بی انرژی بودن، احساس غم، اندوه و کاهش یا افزایش اشتها و اختلال در خواب است که باید به مدت دو هفته ادامه پیدا کند. تغییرات خلقی ناشی از عوامل مختلف بیرونی را نمی توان افسردگی نامید.

در سایت یاری وی دسته بندی های مناسب برای راهنمایی شما به سمت درمانگر مناسب قرار گرفته است با انتخاب دسته افسردگی، استرس و اضطراب می توانید روانشناسان متخصص در این حوزه به همراه رزومه شخصی شان را مشاهده کنید.

نشانه های عمده اضطراب بی قراری، ترس، احساس نگرانی خشکی دهان، سرخ شدن، سرگیجه، افزایش ضربان قلب، لرزش دست‌ها،‌ عرق کردن کف دست و رنگ پریدگی است.

معمولا قبل از گفتگوی انلاین بسیاری از افراد احساس ترس و نگرانی روبرو شدن با درمانگر یا شخص جدید را تجربه می کنند که این موضوع کاملا طبیعی است. می تواند با کمک تکنیک های آرام سازی، تنفس منظم و یک لیوان آب استرس قبل از جلسه را کاهش دهید و تصور کنید قرار است با دوست خود یک گفتگوی تصویری داشته باشید. به علاوه می توانید درباره این موضوع با درمانگر خود صحبت کنید.

احساس فشار روحی یا عاطفی بیش از حد است که در مواجه با رویدادی که قادر به مقابله با آن نیستیم، به وجود می آید. از آنجا که شرایط ایجادکننده استرس، از تغییرات مثبت یا منفی زندگی ما به وجود می‌آیند، علائم آن همواره وجود دارند.

با کمک گرفتن از راهبردهای درمانی که در جلسات توسط متخصص روانشناس با توجه به شرایط شما معرفی می شود، می توانید استرس خود را تا حد زیادی کاهش دهید و راه های مقابله ای موثری را به کار بگیرید.

نظرات کاربران

کاربر بدون نام

Very great post. I just stumbled upon your blog and wanted to mention that I have truly enjoyed browsing your weblog posts. In any case I will be subscribing for your rss feed and I am hoping you write once more very soon! aid ukraine

1401/03/31

کاربر بدون نام

سلام من دچار اضطراب و استرس زیادی هستم و خارج از ایرانم چه کمکی میتونید به من بکنید

1400/09/09

ادمین - مریم اکبری

سلام وقت بخیر. برای رهایی از استرس و اضطراب باتوجه به اینکه منشا استرس و اضطراب شما چه چیزی هست، روانشناس میتواند راه حل های خوبی ارائه بدهد. شما میتوانید بعد از ثبتنام داخل یاری وی از خدمات ما استفاده بفرمایید. و در صورتی که به راهنمایی بیشتری نیاز داشتین میتونید از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

کاربر بدون نام

سلام من ميتونم با روان شناس كودكان صحبت كنم ؟

1400/08/24

ادمین - مریم اکبری

سلام. وقت بخیر. جهت ارتباط با روانشناسان حوزه کودک و نوجوان لطفا ابتدا از طریق لینک زیر فرایند عضویت را انجام دهید. و پس از آن میتوانید با روانشناس مدنظرتون جلسه رزرو کنید. https://my.yariway.com/login

کاربر بدون نام

سلام خسته نباشید من خیلی ادم بی روح و ساکتیم و نمیتونم با مردم راحت حرفف بزنم تو جمع و این زندگیمو نابود کرده.باید چیکارکنم؟ خیلی هم خجالتیم

1400/07/06

ادمین - مریم اکبری

سلام. وقت بخیر. متوجه احساستون هستم. شما فرد درونگرایی هستید و علاوه بر اون اعتماد به نفس پایینی هم دارید. به شما توصیه میکنم حتما در رابطه با این مشکلتون با روانشناسان فعال ما در حوزه مسائل فردی و یا اعتماد به نفس در ارتباط باشید.

کاربر بدون نام

چطور میتونم ثبت نام کنم؟

1400/06/17

ادمین - مریم اکبری

سلام وقت بخیر برای ثبتنام میتونید از طریق لینک زیر اقدام کنید.
https://my.yariway.com/register