مشاوره کودک و نوجوان

تعداد : 5 مشاور

 مشاوره روانشناس کودک و نوجوان برای آینده بهتر فرزندتان

لیست مشاوران حوزه مشاوره کودک و نوجوان

دکتر-پیر حسینلو

دکتر سعیده پیر حسینلو

شماره پروانه : 979

دکتری روانشناسی تربیتی

خانم-آقایی

خانم منصوره آقایی

شماره پروانه : 11507

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

خانم-عظیمی

خانم عذرا عظیمی

شماره پروانه : 9790

کارشناس ارشد

دکتر-بهرامی

دکتر منصوره بهرامی

شماره پروانه : 7011

دکتری روانشناسی تربیتی

خانم-جهانی

خانم الناز جهانی

شماره پروانه : 29149

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

 مشاوره کودک در چه شرایطی ضروری است؟

کودکان یکسان نیستند. آن‌ها ممکن است در هر دورۀ سنی، در مقابل موضوعی از خودشان حساسیت بروز دهند. در صورت مشاهدۀ رفتارهای زیر از کودکان خود، حتماً از مشاوره کودک کمک بگیرید:

 • اضطراب
 • وسواس فکری
 • پرش از خواب
 • بدخوابی
 • کم‌رویی و گوشه‌گیری
 • اختلال توجه
 • نداشتن تمرکز
 • شب‌ادراری
 • ناتوانی در دوست‌یابی
 • جویدن ناخن
 • تمایل‌نداشتن به بازی

تمام موارد ذکرشده را جدی بگیرید و برای دریافت مشاوره والدین و تربیت فرزند اقدام کنید. با کمک مشاوره روش تربیت کودک، یک رابطۀ سازنده با فرزند خود خواهید داشت و به درمان اختلالات او کمک خواهید کرد.

 

قطار موفقیت از ایستگاه کودکی و نوجوانی عبور می‌کند

آمادۀ عبور از این ایستگاه هستید؟

پدرها و مادرها دوست دارند فرزندان شاد و خوشحالی داشته باشند؛ فرزندانی که بدون دغدغه بازی کنند، یاد بگیرند و تجربه کنند. اما متأسفانه کودکان و نوجوانان ما همواره در معرض ابتلا به برخی اختلالات روحی و روانی قرار دارند. درصورتی‌که این مشکلات و چالش‌ها در کودکی و نوجوانی برطرف نشوند، باید منتظر عواقب خطرناک آن‌ها در بزرگسالی باشیم. به‌عنوان والد، چقدر با مشکلات فرزندانتان در کودکی آشنایی دارید؟ چقدر می‌توانید در مسئلۀ بلوغ همراه نوجوانتان باشید؟ آیا اطلاعاتی دربارۀ تربیت جنسی دارید؟ نگران نباشید، حالا برای هر چالشی راهکاری وجود دارد.

برای همراهی فرزندانتان نیاز به مشاوره کودک و نوجوان دارید؟ روی ما حساب کنید

مشاوره کودک به چه صورتی انجام می‌شود؟

روش‌های متفاوتی برای از‌بین‌رفتن اختلالات کودکان وجود دارد. اصلی‌ترین روش‌ها برای درمان، بازی و قصه است. در مشاوره کودک با کمک قصه‌گویی، کودکان هیجان و احساسی را که تجربه می‌کنند بیان کرده و یاد می‌گیرند چطور بهترین تصمیم را بگیرند. همچنین، در بازی‌درمانی، هیجان‌ها و احساسات را از خود بروز می‌دهند. به این ترتیب، ریشۀ مشکلات شناسایی شده و درمان آغاز می‌شود. در همین حین با کمک مشاوره والدین و تربیت فرزند، مهارت‌های فرزندپروری به والدین آموزش داده می‌شود. به این ترتیب، هم والدین و هم کودکان به‌صورت موازی به حل مشکلات مشغول می‌شوند.

با بحران نوجوانی و بلوغ آشنا هستید؟
برای گذر از این ایستگاه، از مشاوره روانشناسی نوجوان کمک بگیرید

 

چطور بحران نوجوانی را مدیریت کنیم؟

نوجوانی از یازده‌سالگی آغاز می‌شود. فرزند شما بعد از گذر از ایستگاه اول، با تغییرات محسوسی وارد دورۀ نوجوانی می‌شود. در این دوره شاهد سه نوع تغییر در نوجوانان خواهید بود:

 • بلوغ جسمی:

رشد بدن به‌طور چشمگیری از این سن شروع می‌شود. بلندشدن قد، تغییر صدا، رویش موهای زائد و سایر تغییر‌های فیزیکی می‌تواند با چالش‌ها و مشکلاتی همراه باشد.

 • بلوغ فکری:

در این دوره، نوجوانان دوست دارند در بحث‌ها شرکت کنند، اظهارنظر کنند و مورد حمایت قرار بگیرند.

 • بلوغ جنسی:

ترشح تستسترون و استروژن در نوجوانان باعث تکامل اندام‌های جنسی و ایجاد و افزایش تمایلات جنسی می‌شود.

همچنین، نوجوانان در این دوره به دلیل تغییر مقطع تحصیلی، فشار تحصیلی بسیاری را متحمل می‌شوند. اما در این میان چند درصد از والدین از تربیت جنسی آگاهی دارند؟ در این شرایط برای جلوگیری از بیشترشدن مشکلات می‌توان از مشاوره نوجوان و بلوغ کمک گرفت.

بیشترین تعداد مراجعان به مشاوره نوجوان، به دلیل مشکلات زیر گزارش شده است:

 

معمولاً نوجوانان با پیگیری والدین برای دریافت مشاوره اقدام می‌کنند. مشاوره نوجوان معمولاً به‌صورت مشترک با خانواده شروع می‌شود و در ادامه، با جلسات فردی، به حل تعارضات و مشکلات می‌گذرد. درمان و روش‌های درمانی با توجه به نظر و صلاحدید روان‌درمانگر متفاوت خواهد بود.

دریافت مشاوره روانشناسی نوجوان

 

مشاوره آنلاین کودک و نوجوان در یاری وی

مشاوره کودک و نوجوان در یاری وی به‌صورت غیرحضوری انجام می‌شود. شما می‌توانید در هر زمان و هر لحظه، با متخصصان روانشناسی برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان یاری وی اقدام کنید. این ارتباط به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد. یکی از مزیت‌های اصلی مشاوره آنلاین کودک و نوجوان این است که بدون نیاز به حضور در کلینیک‌های روانشناسی، در خانه، محیط کار و هر مکانی می‌توانید با مشاور صحبت کنید.

پس، اگر فرزند شما درگیر چالش‌های زندگی است، روی کمک مشاوره نوجوان و بلوغ و مشاوره کودک حساب باز کنید. مهم نیست در کجای این کرۀ خاکی زندگی می‌کنید، همراهی یک مشاور متخصص هم‌زبان بهترین نوع همراهی‌ است.

 

  

شما به‌عنوان والد دربارۀ طرز برخورد با کودکان و نوجوانان آگاهی دارید؟

همان میزان که کودکان و نوجوانان در برهه‌های حساس زندگی باید تحت‌نظر روانشناسان باشند، والدین هم باید با مشاوران در ارتباط باشند. مشاوره والدین و تربیت فرزند و مشاوره روش تربیت کودک، یکی دیگر از خدمات مجموعۀ یاری وی است. پس، از والدین می‌خواهیم همان اندازه که به مشاوره کودک و نوجوان فکر می‌کنند، برای مشاوره تربیت فرزند آنلاین هم زمان بگذارند.

سوالات متداول

جلسات مشاوره آنلاین یاری وی به شما این امکان را می دهد که در سرتاسر دنیا از نظرات و مشاوره ی یک متخصص برای فرزند پروری و تربیت صحیح فرزندتان کمک بگیرید.

پرورش فرزند نیازمند آگاهی بالا و توانایی های بالقوه ای است که خیلی از والدین آنها را نمی شناسند. یک روانشناس متخصص می تواند راه و روش های مناسب برای داشتن فرزندی شاد و سالم را به شما آموزش دهد.

معمولا در سنین کودکی زیر ۱۲ سال جلسات با درمانگر و والدین باید جداگانه برگزار شود و در صورت نیاز، کودک می تواند بدون حضور والدین با روانشناس جلسه داشته باشد که بستگی به تشخیص و نظر درمانگر دارد.

بستگی به نوع مشکل و تفاوت های فردی کودک دارد که معمولا از سن ۷ سالگی می توانند به صورت فردی با درمانگر جلسه داشته باشند. همکاری والدین هم در برگزاری این جلسات موثر است.

این جلسات با والدین برگزار می شوند و مشاور و روانشناس ابتدا با والدین یا والد کودک در ارتباط قرار می گیرد و با توجه به سن و نوع مشکل کودک می تواند کودک نیز حضور داشته باشد که تکنیک های خاصی برای مشاوره آنلاین کودک مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اهمیت دوران کودکی در شکل دهی شخصیت و رفتارهای پایدار فرد رفع و درمان هر گونه مشکلی در این دوره می تواند به داشتن زندگی ای سالم در دوران بزرگسالی بسیار موثر و کمک کننده باشد.

اگر رفتارهایی ناسازگارانه، وقفه های رشدی، اختلال در تمرکز، مشکلات برقراری ارتباط، مشکلات یادگیری و اختلال در اشتها، خواب و انزوا در کودک یا نوجوان خود مشاهده کردید می توانید از یک متخصص برای رفع انها کمک بگیرید.

از زمانی که نوزاد به دنیا می آيد تربیت آن نیز آغاز می شود. شما می توانید برای پرورش بهتر و مناسب تر از همان سنین اولیه با یک روانشناس متخصص در ارتباط باشید و تا سنین ۱۸ سالگی هم برای دوره بلوغ و نوجوانی از راهنمایی های مشاوره نوجوانان بهره بگیرید.

پرخاشگری موضوعی شایعی در بین نوجوانان است و تعامل والدین با نوجوانان مؤثر نیست. نوجوانی دوره‌‌‌ی تعیین‌کننده‌ای است که هوشیاری والدین را می‌طلبد روانشناس متخصص در این حوزه می تواند راهبردهای عملی مناسبی برای رفتار با نوجوانان به شما ارائه کند.

نظرات کاربران

کاربر بدون نام

سلام نیاز به یک مشاور برای کودک 5 سال و نیم دارم. از زمان فوت مادر بزرگش افسرده شده و احساس استرس و حالت تهوع داره.

1400/08/05

ادمین - مریم اکبری

سلام. وقت بخیر . در این زمینه میتونید از مشاورین فعالمون در بخش کودک و نوجوان کمک بگیرید. کلیپ معرفی روانشناسان این حوزه رو مشاهده بفرمایید و بعد از انتخاب روانشناس مدنظرتون ثبت نام کنید و فرایند رزرو رو انجام بدید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر هم میتونید با پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

کاربر بدون نام

نیاز به یک مشاور در زمینه رفتار با دختر۱۲ ساله ام دارم شما در زمینه مشکلات نوجوانان در این سن میتونید کمک بفرمایید؟

1400/07/07

ادمین -

سلام. وقت بخیر. بله در زمینه کودک و نوجوان خدمات مشاوره ارائه میشود. شما میتوانید ویدیو معرفی روانشناسان این حوزه رو مشاهده کنید و با هر روانشناسی که ارتباط بهتری برقرار کردید، بعد از ثبتنام داخل سایت جلسه مشاوره رزرو کنید.